Karting na školách spoznal svojich víťazov

Projekt Karting na školách vyvrcholil veľkolepým finálovým kolom dňa 02.12.2015 v Národnom motokárovom centre Kart One Arena. 24 finalistov projektu zabojovalo o víťazstvo v troch jednotlivých kategóriách. V projekte sa hľadal najlepší jazdec, najlepší mechanik a najlepšia škola.

Pod záštitou a vďaka podpore FIA a SAMŠ sa tak uskutočnil jeden veľmi zaujímavý projekt, kde sa hľadali talenti medzi študentmi stredných odborných škôl, ktoré sa zameriavajú na automobilový priemysel. Samozrejme bez realizátora projektu firmy MEDIALIFE a partnerov projektu SIOV, ZAP, Kart One Arena, SLOVAKIARING a ALLIANZ by nebolo možné takýto projekt uskutočniť, za čo im patrí veľká vďaka. Tieto inštitúcie a spoločnosti plne podporujú rozvoj motoršportu na SR a aj preto sa zapojili do tohoto nádherného projektu, ktorý mal zmyslel.

V kategórii “Najlepší mechanik” to skončilo veľmi tesne. Dvaja študenti boli úplne na chlp vyrovnaní a získali rovnaký počet bodov, tak muselo prísť k finálovému rozstrelu. Tu si to o prvé miesto rozdali v dielni pri mechanickej súťaži Peter Hasák zo školy SOŠ Senica a Andreas Novák zo školy SOŠD Bratislava. Andreas Novák spravil lepší čas a tak získal posledný rozhodujúci bod. Vďaka tomu zdolal veľmi silného a rýchleho súpera Petra Hasáka.

Kategóriu “Najlepší mechanik” vyhral Andreas Novák z SOŠD Bratislava, druhý skončil Peter Hasák z SOŠ Senica a tretie miesto obsadil Richard Kuračka z SOŠD Bratislava.

Kategória “Najlepší jazdec” tiež nebola o nič ľahšia. Časy a body boli veľmi vyrovnané. Bojovalo sa doslova koleso o koleso. Študenti mali medzi sebou zdravú rivalitu a boli samozrejme vyrovnaní. Do posledných sekúnd nebolo jasné, kto túto kategóriu vyhrá. Nakoniec sa to však podarilo Andreasovi Novákovi z SOŠD Bratislava. Druhé a tretie miesto bolo ešte vyrovnanejšie. Tu nastala bodová zhoda medzi pretekármi, ale o druhom mieste rozhodli lepšie umiestnenia, resp. body, ktoré získali jednotliví jazdci. Lepšie to mal ale rozohraté František Schwarz z SOŠD Bratislava a tak obsadil druhé miesto. Ako tretí skončil Erik Tóth z SOŠ Senec.

Samostatná a nezávislá kategória bola  “Najlepšia škola/tím”. V tejto kategórii bojovali všetci za svoju školu. Tu sa ukázala tímová práca a zohratosť jednotlivých škôl. Tu sa rivali stali spojencami a spolu sa snažili pre školu vybojovať titul “Najlepšia škola”. Na trati boli veľmi pekné a niekedy aj tvrdé súboje o titul. Všetci sa snažili zo všetkých síl získať titul práve pre tú svoju školu a boje do konca hodinových vytrvalostných pretekov nevzdávali. Bojovali do posledného kola. Najlepšie sa však darilo škole SOŠD Bratislava, ktorá nakoniec po sčítaní bodov vyhrala túto kategóriu.

Ďakujeme všetkých zúčastneným školám SOŠD Bratislava, SOŠ Senica, SOŠA Trnava a SOŠ Senec a gratulujeme víťazom. Bol to skvelo strávený čas s Vami :)

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *